Takarítási világnap az Epreskerti Óvodában

By | 2017-01-17

2016. szeptember 21-én óvodánkban megrendezésre került játékos délelőttünk, amelyet a Takarítási Világnap alkalmából szerveztünk meg gyermekeink részére „Dolgozni szaporán, felmossuk a konyhát!” címmel.
A rendezvényen óvodánk csoportjai több állomáson próbálhatták ki ügyességüket. Különböző munkatevékenységeket kellett végrehajtani, pl.: műanyag kupakok szín szerint válogatása színes karikákba, szelektív hulladékgyűjtés (papír, műanyag, textil), asztal, ablak mosása, szárazra törlése. Minden állomáson pecsétet kaptak a gyerekek kis nyakláncukra az elvégzett munkáért.
Célunk környezetünk rendjének, tisztaságának megóvására való nevelés, a környezettudatos magatartás kialakítása, erősítése, együttműködő készség fejlesztése illetve a munkára való nevelés volt. A délelőtt nagyon hasznosan és vidáman telt el mindenki megelégedésére.