Tanulóink sikerei a történelem versenyeken

By | 2021.06.14.

A Reményhír Intézmény tanulói évek óta részt vesznek a Kálti Márk országos történelem versenyen, valamint a TIT megyei történelem versenyen. Az országos verseny névadója Kálti Márk pap, történetíró, a Képes krónika (a magyar középkor egyik legkiemelkedőbb forrása) feltételezett szerzője. Idén csak ötödik és hatodik évfolyamon hirdették meg a versenyt. A gyerekek nagy lelkesedéssel vettek részt a válogatón, majd az iskolai döntőn. Hetekkel a verseny előtt megkezdődött a felkészülés. Az online versenyre 2021. május 15-én reggel 9-kor került sor. Ásós Tibor és Nagy László Dániel 6. osztályos diákok kitartó szorgalmuknak köszönhetően bekerültek az országos döntőbe, ahol szép eredményt értek el, a középmezőnyben végeztek. A TIT megyei történelem versenyen a fenntartónk támogatásával sikerült részt vennünk. Tanulóink a 6. évfolyamból: Ásós Tibor 11. és Nagy László Dániel 13., 8. évfolyamon: Balikó Balázs 12. és Durkó Lídia Katalin 15. helyezést értek el.

Köszönjük Prorok Ágnes tanárnő felkészítő munkáját, a tanulóinknak pedig gratulálunk a szép eredményekhez!